Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2017    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  17:16   
  Järjestäjä  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 tammikuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    32.05  1:07.96  1:44.30    2:18.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.04                 
                     
Simon Ravals  2003    32.76  1:08.51  1:47.01    2:24.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:39.11                 
                     
Teppo Jestoi  2003    34.25  1:11.11  1:49.24    2:26.82   
  Kokkolan Uimaseura  2:32.04                 
                     
Emil Saha  2003    33.72  1:10.88  1:49.93    2:26.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.94                 
                     
Tuukka Harju  2003    32.96  1:10.61  1:50.37    2:28.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.28                 
                     
Teemu Oksakari  2003    34.43  1:13.01  1:52.95    2:31.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.67                 
                     
Ivar Nordman  2003    33.62  1:13.76  1:55.38    2:36.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:36.68                 
                     
Filip Jåfs  2004    35.94  1:17.90  2:00.24    2:40.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.33                 
                     
Nuutti Nissilä  2004    37.23  1:19.94  2:05.17    2:47.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.04                 
                     
10  Pietari Puutio  2004    36.57  1:20.48  2:05.64    2:48.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.09                 
                     
11  Adrian Kaslin  2005    37.40  1:21.03  2:07.23    2:52.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.93                 
                     
12  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    42.34  1:34.70  2:29.26    3:22.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:36.83                 
                     
13  Akseli Klutas  2004    45.31  1:41.34  2:28.60    3:38.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:33.22                 
                     
Linus Vuollet  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    29.02  1:00.32  1:32.00    2:02.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.49                 
                     
Ali Khalili  2001    30.30  1:04.84  1:39.70    2:13.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.64                 
                     
Kirill Helsing  2002    30.44  1:05.36  1:40.42    2:14.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.22                 
                     
Hugo Mattola  2001    30.12  1:04.24  1:38.97    2:14.79   
  Haapajärven Kiilat  2:22.28                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    30.79  1:05.47  1:42.13    2:17.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.98                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    32.42  1:07.51  1:44.20    2:20.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.10                 
                     
Alexander Eklund  2002    32.91  1:09.55  1:47.60    2:24.46   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:27.48                 
                     
Frans Ekstrand  2002    33.31  1:11.67  1:52.14    2:32.51   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:27.17                 
                     
Eero Hirvilammi  2002    33.83  1:13.69  1:55.06    2:34.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:40.38                 
                     
10  Viktor Byggmästar  2002    34.99  1:14.55  1:55.87    2:35.54   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:28.57                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  10    27.97  59.56  1:30.78    2:00.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.84                 
                     
Viktor Thodin  2000    28.08  59.18  1:31.03    2:01.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:01.00                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    29.95  1:03.44  1:35.01    2:07.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:05.64                 
                     
Kimmo Salomaa  2000    29.99  1:04.03  1:39.81    2:14.75   
  Kokkolan Uimaseura  2:16.86                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Kylkisalo  2004    34.25  1:12.49  1:52.30    2:31.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.35                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    34.89  1:13.40  1:54.13    2:34.91   
  Kokkolan Uimaseura  2:37.24                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    36.62  1:16.82  1:57.31    2:36.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.11                 
                     
Ella Hulkki  2004    36.25  1:16.69  1:57.59    2:37.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.84                 
                     
Anniina Haarala  2004    35.54  1:16.23  1:58.79    2:40.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.83                 
                     
Tuulia Harju  2005    38.78  1:22.21  2:06.75    2:46.10   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.97                 
                     
Ella Luoma  2004    38.51  1:22.79  2:07.06    2:48.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:58.97                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    38.93  1:23.27  2:09.36    2:54.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:58.37                 
                     
Jenna Korpilahti  2005      39.74  1:25.05  2:12.37    2:58.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:07.10                 
                     
10  Elin Thodin  2005      44.38  1:33.99  2:22.06    3:07.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  3:27.08                 
                     
11  Laura Koskela  2006      44.64  1:38.03  2:34.47    3:28.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:36.43                 
                     
12  Eeva Finnilä  2006      50.41  1:51.96  2:54.43    3:51.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:01.35                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    32.05  1:07.78  1:44.24    2:18.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.29                 
                     
Wilma Lakanen  2003    31.47  1:05.99  1:42.50    2:19.04   
  Kokkolan Uimaseura  2:23.40                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    32.31  1:08.87  1:45.66    2:21.15   
  Lapuan Virkiä  2:23.46                 
                     
Liina Salin  2002    32.41  1:07.74  1:44.60    2:21.41   
  Kokkolan Uimaseura  2:21.46                 
                     
Ninni Eriksson  2003    33.91  1:11.71  1:49.35    2:25.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.52                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    33.43  1:10.49  1:48.64    2:25.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.23                 
                     
Maija Björkholm  2003    34.98  1:11.70  1:49.28    2:26.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.00                 
                     
Petra Kivi  2003    34.44  1:11.97  1:49.50    2:27.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.83                 
                     
Veera Lahtinen  2002    33.38  1:10.85  1:50.33    2:27.97   
  Kokkolan Uimaseura  2:26.13                 
                     
10  Giorgia Pascutti  2002    33.03  1:11.19  1:50.87    2:28.33   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
11  Jenny Grangärd  2003    34.25  1:13.02  1:52.03    2:30.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.44                 
                     
12  Emma Jormanainen  2003    35.83  1:15.17  1:54.62    2:32.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.96                 
                     
13  Aino Jerohin  2003    34.25  1:12.06  1:52.33    2:33.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.29                 
                     
14  Wilma Elenius  2002    34.19  1:13.15  1:54.02    2:35.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:32.40                 
                     
15  Peppi Hölsö  2003    36.50  1:18.09  2:00.78    2:41.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.27                 
                     
16  Milka-Maria Rasinpää  2003    36.53  1:18.22  2:01.77    2:42.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:43.91                 
                     
17  Jasmine Vikström  2002    36.73  1:19.92  2:04.75    2:48.50   
  Kokkolan Uimaseura  2:53.20                 
                     
18  Ella Jämsä  2003      38.93  1:24.14  2:11.65    2:56.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.10                 
                     
19  Maria Hautala  2003      38.33  1:24.70  2:13.52    2:57.68   
  Kurikan Ryhti  3:03.87                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Äkkinen  2000  10    31.09  1:05.17  1:39.32    2:13.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.59                 
                     
Fanny Renvall  2000    30.05  1:05.53  1:42.96    2:19.47   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    31.74  1:06.62  1:43.15    2:20.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.14                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    32.53  1:10.38  1:51.63    2:31.87   
  Kurikan Ryhti  2:36.04                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    36.11  1:16.47  1:58.33    2:41.14   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.08                 
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006  10            50.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.53                 
Lauri Korpi  2006            52.83   
  Ilmajoen Kisailijat  54.29                 
Torsti Saarela  2006            52.97   
  Vieskan Uimarit  53.61                 
Samu Herronen  2007            53.91   
  Kokkolan Uimaseura  55.69                 
Rasmus Kekola  2006            57.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.40                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pietari Puutio  2004            52.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.53                 
Riku Määttälä  2005            53.03   
  Kokkolan Uimaseura  53.62                 
Valtteri Pinola  2004            1:00.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.19                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008            48.52   
  Vieskan Uimarit  53.05                 
Joanna Högback  2007            48.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.54                 
Malla Hämäläinen  2008            56.31   
  Vieskan Uimarit  56.27                 
Elsa Pelkonen  2007            56.93   
  Vieskan Uimarit  1:00.86                 
Albertiina Kotkaniemi  2008            1:00.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.17                 
Iida-Carita Niskanen  2008            1:03.79   
  Vieskan Uimarit  1:09.96                 
Sini Saari  2007            1:11.06   
  Vieskan Uimarit                   
Minea Kynnäs  2007            1:12.71   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.86                 
Nella Hämäläinen  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:14.81                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Nurkkala  2002  10            37.42   
  Kokkolan Uimaseura  37.82                 
Emma Hämäläinen  2003            37.85   
  Vieskan Uimarit  37.45                 
Enni Kinnunen  2005            43.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.27                 
Hanna Virtanen  2002            44.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.79                 
Veera Hautamäki  2005            44.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.27                 
Inger Isaksen  2005            46.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.49                 
Maja Söderlund  2005            47.80   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  48.12                 
Ella Jämsä  2003            50.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.76                 
Hanna Saarela  2003            53.19   
  Vieskan Uimarit  55.19                 
10  Salla-Maaria Kauppinen  2002            53.31   
  Kokkolan Uimaseura  53.16                 
11  Ottiilia Sandkulla  2005            54.87   
  Kokkolan Uimaseura  54.60                 
12  Elizaveta Salmela  2005            57.90   
  Vieskan Uimarit  1:00.67                 
13  Tilda Saarela  2006            58.77   
  Vieskan Uimarit                   
14  Oosa Paavola  2005            59.60   
  Kokkolan Uimaseura  55.78                 
15  Noora-Maria Linna  2006            59.76   
  Vieskan Uimarit  1:01.51                 
16  Ronya Rajala  2005            1:00.67   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.25                 
17  Neela Hiekka  2006            1:03.86   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.32                 
Maiju Rajaniemi  2002              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  41.70                 
Charlotta Sandkulla  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Viivi Nurmela  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.27                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Viitala  2000            37.81   
  Kokkolan Uimaseura  36.34                 
Minttu-Marie Rasinpää  2001            39.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.63                 
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Salin  2005    50.65        1:48.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Arttu Syrjä  2005    1:02.94        2:11.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:22.71                 
                     
Ville Lemberg  2005    58.19        2:14.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Nordman  2003    42.96        1:32.10   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:29.29                 
                     
Elmo Arvo  2003    45.48        1:34.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.36                 
                     
Eeli Hanka  2003    47.07        1:38.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.28                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    46.65        1:39.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.46                 
                     
Elmeri Aho  2004    48.00        1:39.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.66                 
                     
Linus Vuollet  2004    48.81        1:44.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.97                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    51.01        1:46.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.29                 
                     
Visa Nissinen  2004    55.95        1:59.70   
  Kokkolan Uimaseura  2:03.50                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    57.82        1:59.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.23                 
                     
10  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    1:00.28        2:07.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:18.83                 
                     
11  Totti Laukkala  2004    1:03.43        2:18.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:34.32                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004              DSQ  75m 
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.40                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002  10    34.65        1:12.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.41                 
                     
Mikael Nurmela  2002    36.13        1:15.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.08                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    37.41        1:20.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.13                 
                     
Ali Khalili  2001    37.43        1:20.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.50                 
                     
Niklas Nygård  2001    39.40        1:24.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.46                 
                     
Alexander Eklund  2002    41.05        1:26.16   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:26.21                 
                     
Miro Nurmela  2002    43.17        1:32.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.88                 
                     
Eero Hirvilammi  2002    44.46        1:34.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.87                 
                     
Viktor Byggmästar  2002    47.63        1:43.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:42.28                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    49.96        1:44.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.97                 
                     
Ellen Williamsson  2006    51.17        1:46.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.47                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    50.65        1:47.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.88                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    52.33        1:49.57   
  Vieskan Uimarit  1:52.28                 
                     
Iina Hulkki  2006      52.94        1:50.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.94                 
                     
Saaga Kähkönen  2006      52.87        1:53.88   
  Vieskan Uimarit  1:56.74                 
                     
Laura Koskela  2006      58.49        2:02.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:07.02                 
                     
Julia Lundqvist  2006              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Peppi Ojakippola  2006              DSQ  25m 
  Vieskan Uimarit  1:59.35                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004    41.56        1:25.67   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.54                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    40.80        1:26.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.03                 
                     
Teea Jestoi  2005    41.84        1:28.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.49                 
                     
Vilma Rintala  2005    44.23        1:34.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.97                 
                     
Noora Kekola  2004    45.67        1:35.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.56                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    44.56        1:36.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.97                 
                     
Ella Luoma  2004    46.50        1:38.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.98                 
                     
Tessa Tattari  2004    48.00        1:39.56   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.64                 
                     
Minna Virtanen  2004    48.15        1:41.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.60                 
                     
10  Aamu Kannosto  2005    47.97        1:41.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.86                 
                     
11  Minea Sacklén  2005    50.99        1:47.83   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:51.11                 
                     
12  Veera Välivainio  2005    48.51        1:48.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:09.62                 
                     
13  Tuulia Harju  2005    50.46        1:48.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:56.54                 
                     
14  Elviira Kotkaniemi  2005    51.70        1:50.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:51.49                 
                     
15  Elin Thodin  2005      57.69        1:59.53   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
16  Emilia Ehnström  2005      57.31        2:02.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:09.98                 
                     
Alina Kangas  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Maja Söderlund  2005              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:47.31                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003  10    36.95        1:19.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.90                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    38.46        1:19.28   
  Vieskan Uimarit  1:19.60                 
                     
Nea Nygård  2002    38.19        1:21.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.09                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    39.74        1:23.67   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.96                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    40.21        1:24.46   
  Lapuan Virkiä  1:27.47                 
                     
Tinja Harju  2002    42.04        1:28.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.43                 
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    45.90        1:36.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.67                 
                     
Anna Klutas  2002    46.95        1:41.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.78                 
                     
Annukka Jouppila  2003    49.96        1:43.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.82                 
                     
10  Anna-Maria Malila  2003      53.50        1:53.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.19                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Lahtinen  1999    39.00        1:22.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.68                 
                     
Emilia Härkönen  2001    41.33        1:26.88   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.06                 
                     
Suvi Kannosto  1999    43.74        1:33.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.47                 
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Herronen  2007            37.05   
  Kokkolan Uimaseura  37.58                 
Nicky Rajala  2007              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  43.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006            35.91   
  Ilmajoen Kisailijat  36.86                 
Torsti Saarela  2006            39.04   
  Vieskan Uimarit  40.55                 
Ivar Eklund  2006            41.46   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  40.20                 
Rasmus Kekola  2006            42.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.07                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002            25.52   
  Kokkolan Uimaseura  25.78                 
Frans Ekstrand  2002            30.22   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.08                 
Eeli Hanka  2003            31.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.91                 
Eero Hirvilammi  2002            31.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.25                 
Viktor Byggmästar  2002            33.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.42                 
Matias Ylipelkonen  2003            39.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.13                 
Valtteri Pinola  2004              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  39.85                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joel Tarvainen  1998  10            25.34   
  Kokkolan Uimaseura  25.09                 
Samu Peltonen  2000            26.63   
  Kokkolan Uimaseura  26.87                 
Hugo Mattola  2001            27.34   
  Haapajärven Kiilat  28.45                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008            41.97   
  Vieskan Uimarit  40.96                 
Elsa Pelkonen  2007            44.00   
  Vieskan Uimarit  48.21                 
Sini Saari  2007            46.74   
  Vieskan Uimarit  45.28                 
Nella Hämäläinen  2008            48.64   
  Vieskan Uimarit  52.72                 
Iida-Carita Niskanen  2008              49.03   
  Vieskan Uimarit  49.73                 
Malla Hämäläinen  2008              49.47   
  Vieskan Uimarit  49.06                 
Nana Murtomäki  2008              49.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.07                 
Minea Kynnäs  2007              49.91   
  Kokkolan Uimaseura  50.80                 
Anna Korpi  2008              53.39   
  Ilmajoen Kisailijat  1:00.72                 
10  Siiri Koittola  2008              53.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Emilia Syrjä  2009              1:24.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saaga Kähkönen  2006            38.85   
  Vieskan Uimarit  39.36                 
Noora-Maria Linna  2006            39.37   
  Vieskan Uimarit  40.65                 
Laura Koskela  2006            42.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.76                 
Tilda Saarela  2006            44.71   
  Vieskan Uimarit                   
Eeva Finnilä  2006            48.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.75                 
Neela Hiekka  2006              57.57   
  Kokkolan Uimaseura  57.33                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Nygård  2002            28.99   
  Kokkolan Uimaseura  28.95                 
Wilma Lakanen  2003            29.63   
  Kokkolan Uimaseura  29.88                 
Veera Lahtinen  2002            29.92   
  Kokkolan Uimaseura  30.03                 
Giorgia Pascutti  2002            30.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.68                 
Aino Jerohin  2003            31.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.37                 
Jasmine Vikström  2002            32.26   
  Kokkolan Uimaseura  33.45                 
Wilma Elenius  2002            32.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  32.03                 
Hanna Virtanen  2002            33.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.21                 
Maria Hautala  2003            34.48   
  Kurikan Ryhti  34.91                 
10  Laura Sofia Oksakari  2005            34.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.73                 
11  Alina Kangas  2005            37.35   
  Kokkolan Uimaseura  37.34                 
12  Elin Thodin  2005            37.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  38.87                 
13  Ella Jämsä  2003            37.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.62                 
14  Minea Sacklén  2005            38.62   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  38.29                 
15  Hanna Saarela  2003            39.68   
  Vieskan Uimarit  40.01                 
16  Charlotta Sandkulla  2004            39.93   
  Kokkolan Uimaseura  42.06                 
17  Jonna Känsäkangas  2004            41.00   
  Kokkolan Uimaseura  41.25                 
18  Maja Söderlund  2005            41.31   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  41.68                 
19  Ottiilia Sandkulla  2005            45.38   
  Kokkolan Uimaseura  46.90                 
Elizaveta Salmela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  40.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Renvall  2000  10            28.41   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  27.58                 
Erika Yli-Yrjänäinen  2001            33.27   
  Kokkolan Uimaseura  33.10                 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Salin  2005    47.03        1:34.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.97                 
                     
Riku Määttälä  2005    50.35        1:43.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.42                 
                     
Torsti Saarela  2006    54.44        1:46.70   
  Vieskan Uimarit  1:48.44                 
                     
Ville Lemberg  2005    52.81        1:56.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Arttu Syrjä  2005    1:00.26        2:02.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:00.87                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    37.13        1:15.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.55                 
                     
Emil Saha  2003    37.31        1:16.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.77                 
                     
Teppo Jestoi  2003    37.26        1:17.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.36                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    38.11        1:17.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.90                 
                     
Filip Jåfs  2004    41.55        1:26.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.21                 
                     
Elmeri Aho  2004    41.92        1:27.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.54                 
                     
Henri-Pekka Iivonen  2004    42.84        1:28.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.47                 
                     
Nuutti Nissilä  2004    45.45        1:33.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.23                 
                     
Visa Nissinen  2004    45.85        1:35.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.51                 
                     
10  Totti Laukkala  2004    51.48        1:47.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.68                 
                     
11  Rasmus Saarimaa  2004    51.06        1:47.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.54                 
                     
Tuukka Harju  2003              DSQ  50 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.63                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hugo Mattola  2001    31.75        1:05.58   
  Haapajärven Kiilat  1:05.72                 
                     
Juho Porkkala  2001    32.68        1:08.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.31                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    36.10        1:13.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.27                 
                     
Alexander Eklund  2002    40.88        1:22.62   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:24.04                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hermanni Taimisto  2000  10    31.59        1:04.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.70                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Ojakippola  2006    49.40        1:44.29   
  Vieskan Uimarit  1:46.79                 
                     
Saaga Kähkönen  2006    51.00        1:44.94   
  Vieskan Uimarit  1:44.06                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    54.33        1:47.22   
  Vieskan Uimarit  1:51.17                 
                     
Eeva Finnilä  2006    58.62        1:59.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.85                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    37.50        1:16.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.72                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    38.61        1:17.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.14                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    41.43        1:23.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.95                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    41.99        1:24.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.41                 
                     
Tessa Tattari  2004    42.51        1:26.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.19                 
                     
Anniina Haarala  2004    43.48        1:28.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.39                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    43.20        1:28.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.45                 
                     
Noora Kekola  2004    43.22        1:30.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.45                 
                     
Teea Jestoi  2005    44.13        1:31.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.84                 
                     
10  Nea Sainio  2005    44.54        1:33.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.52                 
                     
11  Laura Sofia Oksakari  2005    44.51        1:33.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.57                 
                     
12  Elizaveta Salmela  2005    49.17        1:42.67   
  Vieskan Uimarit  1:41.00                 
                     
13  Oosa Paavola  2005    51.04        1:43.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Elviira Kotkaniemi  2005    55.51        1:51.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.81                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    35.39        1:11.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.18                 
                     
Wilma Lakanen  2003    35.49        1:11.71   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.28                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    37.09        1:16.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.42                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    37.94        1:17.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.38                 
                     
Jenny Grangärd  2003    39.10        1:19.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.42                 
                     
Ninni Eriksson  2003    39.71        1:22.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.91                 
                     
Emma Jormanainen  2003    42.36        1:24.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.28                 
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    41.52        1:24.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.27                 
                     
Maija Björkholm  2003    41.85        1:24.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.58                 
                     
Hanna Saarela  2003              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:56.11                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Peppi Hölsö  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.88                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Petra Kivi  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.62                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Äkkinen  2000  10    32.40        1:06.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.40                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    36.55        1:15.58   
  Kurikan Ryhti  1:13.40                 
                     
Fanny Koivisto  2001    42.86        1:28.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.74                 
                     
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adrian Kaslin  2005            40.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.88                 
Ivar Eklund  2006            48.25   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  46.13                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002            29.72   
  Kokkolan Uimaseura  30.46                 
Filip Jåfs  2004            37.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.01                 
Nuutti Nissilä  2004            41.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.49                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Kotomäki  1997  10            27.84   
  Kokkolan Uimaseura  25.72                 
Joel Tarvainen  1998            28.67   
  Kokkolan Uimaseura  27.73                 
Samu Peltonen  2000            30.35   
  Kokkolan Uimaseura  29.55                 
Hugo Mattola  2001            33.15   
  Haapajärven Kiilat  31.59                 
Kimmo Salomaa  2000            34.58   
  Kokkolan Uimaseura  32.99                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006            44.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.81                 
Hannah Lamminmäki  2006            45.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.87                 
Peppi Ojakippola  2006            48.00   
  Vieskan Uimarit  49.38                 
Malla Hämäläinen  2008            50.19   
  Vieskan Uimarit  55.65                 
Iina Hulkki  2006            50.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.96                 
Ellen Williamsson  2006            52.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.00                 
Albertiina Kotkaniemi  2008            56.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Laura Koskela  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.73                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Giorgia Pascutti  2002            33.70   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  32.04                 
Maiju Rajaniemi  2002            36.06   
  Kokkolan Uimaseura  37.63                 
Sofia Nurkkala  2004            36.15   
  Kokkolan Uimaseura  36.63                 
Ella Luoma  2004            37.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.43                 
Wilma Elenius  2002            37.32   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  37.50                 
Hanna Virtanen  2002            37.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.15                 
Noora Kekola  2004            39.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.27                 
Milka-Maria Rasinpää  2003            41.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.93                 
Anna Klutas  2002            43.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.98                 
10  Pihla Äkkinen  2005            43.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.89                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Renvall  2000  10            32.71   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.88                 
Minttu-Marie Rasinpää  2001            34.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.93                 
Suvi Kannosto  1999            38.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.89                 
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    39.44        1:21.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.85                 
                     
Lauri Korpi  2006    39.96        1:21.71   
  Ilmajoen Kisailijat  1:26.84                 
                     
Samu Herronen  2007      43.64        1:29.68   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.96                 
                     
Torsti Saarela  2006      43.30        1:30.95   
  Vieskan Uimarit  1:33.38                 
                     
Rasmus Kekola  2006      45.95        1:36.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.37                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Salin  2005    39.62        1:20.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.88                 
                     
Adrian Kaslin  2005    38.06        1:20.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.34                 
                     
Riku Määttälä  2005      43.70        1:33.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.37                 
                     
Arttu Syrjä  2005      53.77        1:52.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.59                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    32.77        1:09.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.97                 
                     
Pietari Puutio  2004    36.77        1:17.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.42                 
                     
Nuutti Nissilä  2004    37.38        1:17.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.56                 
                     
Henri-Pekka Iivonen  2004    37.29        1:18.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.30                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    39.66        1:21.41   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.82                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    39.54        1:22.06   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.42                 
                     
Visa Nissinen  2004    40.15        1:23.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.05                 
                     
Elias Hirvilammi  2004    41.03        1:26.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.92                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004      43.61        1:31.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.92                 
                     
10  Totti Laukkala  2004      47.87        1:42.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.40                 
                     
11  Rasmus Saarimaa  2004      46.32        1:45.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.30                 
                     
Valtteri Pinola  2004              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.76                 
                     
Akseli Klutas  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simon Ravals  2003    30.21        1:03.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.81                 
                     
Tuukka Harju  2003    31.99        1:05.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.47                 
                     
Teppo Jestoi  2003    32.58        1:07.50   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.24                 
                     
Emil Saha  2003    33.34        1:07.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.01                 
                     
Eeli Hanka  2003    33.71        1:11.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.57                 
                     
Ivar Nordman  2003    33.23        1:12.04   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:10.55                 
                     
Elmo Arvo  2003    35.67        1:13.06   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.22                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    42.60        1:27.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.97                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Kangasmaa  2001    29.28        1:00.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.30                 
                     
Mikael Nurmela  2002    30.25        1:02.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.07                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    30.38        1:03.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.17                 
                     
Ali Khalili  2001    30.74        1:03.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.94                 
                     
Alexander Eklund  2002    33.63        1:07.64   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.81                 
                     
Niklas Nygård  2001    33.05        1:10.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.41                 
                     
Miro Nurmela  2002    33.67        1:10.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.26                 
                     
Eero Hirvilammi  2002    34.49        1:12.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.33                 
                     
Viktor Byggmästar  2002    36.29        1:14.15   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:11.96                 
                     
Kirill Helsing  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viktor Thodin  2000  10    26.25        54.77   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  54.06                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.31                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007      40.27        1:26.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.99                 
                     
Riialiina Kiljala  2008      45.74        1:35.61   
  Vieskan Uimarit  1:35.63                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008      45.68        1:39.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.09                 
                     
Elsa Pelkonen  2007      49.98        1:42.39   
  Vieskan Uimarit  1:48.71                 
                     
Nana Murtomäki  2008      52.74        1:50.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.39                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora-Maria Linna  2006      42.46        1:27.68   
  Vieskan Uimarit  1:29.93                 
                     
Saaga Kähkönen  2006      41.53        1:28.90   
  Vieskan Uimarit  1:27.55                 
                     
Laura Koskela  2006      45.14        1:34.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.02                 
                     
Eeva Finnilä  2006      49.53        1:45.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.88                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inger Isaksen  2005    36.21        1:13.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.48                 
                     
Tuulia Harju  2005    35.63        1:13.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.12                 
                     
Enni Kinnunen  2005    34.77        1:13.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.96                 
                     
Teea Jestoi  2005    35.39        1:16.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.26                 
                     
Vilma Rintala  2005    37.11        1:17.72   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.05                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    38.64        1:18.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.99                 
                     
Aamu Kannosto  2005    38.65        1:19.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.46                 
                     
Veera Välivainio  2005    38.12        1:20.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.23                 
                     
Veera Hautamäki  2005    39.76        1:21.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.60                 
                     
10  Nea Sainio  2005    39.80        1:22.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.14                 
                     
11  Jenna Korpilahti  2005      40.86        1:23.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.51                 
                     
12  Elizaveta Salmela  2005      39.70        1:24.48   
  Vieskan Uimarit  1:29.11                 
                     
13  Alina Kangas  2005      40.02        1:25.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.04                 
                     
14  Minea Sacklén  2005      41.38        1:26.70   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:24.86                 
                     
15  Oosa Paavola  2005      41.58        1:26.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.12                 
                     
16  Emilia Ehnström  2005      42.86        1:29.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.37                 
                     
17  Elin Thodin  2005      47.12        1:34.58   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:26.95                 
                     
18  Ronya Rajala  2005      44.46        1:36.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.32                 
                     
19  Elviira Kotkaniemi  2005      47.24        1:38.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.23                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004    34.44        1:11.38   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.07                 
                     
Anniina Haarala  2004    34.51        1:12.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.73                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    35.55        1:13.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.60                 
                     
Viivi Nurmela  2004    34.72        1:13.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.40                 
                     
Ella Luoma  2004    36.35        1:16.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.83                 
                     
Minna Virtanen  2004    38.33        1:22.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.10                 
                     
Jonna Känsäkangas  2004      43.00        1:31.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Charlotta Sandkulla  2004      45.75        1:36.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.35                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003  10    30.75        1:02.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.70                 
                     
Nea Nygård  2002    31.78        1:03.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.66                 
                     
Wilma Lakanen  2003    31.33        1:04.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.80                 
                     
Veera Lahtinen  2002    32.84        1:07.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.10                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    33.57        1:08.70   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.85                 
                     
Aino Jerohin  2003    32.53        1:08.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.47                 
                     
Tinja Harju  2002    33.24        1:09.83   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.99                 
                     
Annukka Jouppila  2003    35.49        1:13.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:15.75                 
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002    36.84        1:16.25   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.30                 
                     
10  Anna-Maria Malila  2003      41.95        1:27.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.03                 
                     
11  Hanna Saarela  2003      42.29        1:30.23   
  Vieskan Uimarit  1:32.99                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Renvall  2000    30.45        1:03.84   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:01.11                 
                     
Emilia Härkönen  2001    31.87        1:06.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.03                 
                     
Milja Lahtinen  1999    32.04        1:07.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.46                 
                     
Olivia Viitala  2000    33.09        1:08.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.00                 
                     
Fanny Koivisto  2001    34.70        1:14.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.29                 
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    40.04        1:27.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.11                 
                     
Filip Jåfs  2004    41.44        1:30.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.38                 
                     
Linus Vuollet  2004    44.84        1:40.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.03                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    55.64        2:07.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elias Hirvilammi  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Frans Ekstrand  2002    34.43        1:16.83   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:18.42                 
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001  10    30.50        1:04.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.35                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    31.75        1:08.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.66                 
                     
Samu Peltonen  2000    32.34        1:09.86   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.07                 
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    36.42        1:17.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.76                 
                     
Inger Isaksen  2005    43.85        1:34.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.55                 
                     
Ella Luoma  2004              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.86                 
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003    32.16        1:09.96   
  Lapuan Virkiä  1:09.79                 
                     
Liina Salin  2002    34.75        1:15.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.10                 
                     
Giorgia Pascutti  2002    33.95        1:16.13   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:10.24                 
                     
Petra Kivi  2003    35.93        1:18.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.43                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    36.18        1:18.75   
  Vieskan Uimarit  1:15.66                 
                     
Maija Björkholm  2003    38.78        1:25.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.97                 
                     
Maria Hautala  2003    44.74        1:44.03   
  Kurikan Ryhti                   
                     
Peppi Hölsö  2003              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.47                 
                     
Tara Korkiakoski  2003              DSQ  75 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.71                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Äkkinen  2000  10    31.80        1:08.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.55                 
                     
Fanny Renvall  2000              DNS   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:10.34                 
                     
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    38.64  1:22.70  2:07.68    2:52.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Teemu Oksakari  2003    41.59  1:27.58  2:14.81    3:01.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.37                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004    59.66  2:11.09  3:20.79    4:30.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:23.69                 
                     
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002  10    37.35  1:19.16  2:00.24    2:40.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.03                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    37.55  1:19.93  2:02.90    2:45.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.94                 
                     
Ali Khalili  2001    39.90  1:25.26  2:12.09    2:55.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.86                 
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004    43.43  1:30.58  2:17.47    3:04.19   
  Kokkolan Uimaseura  3:05.73                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    41.97  1:29.15  2:17.77    3:05.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.05                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    42.28  1:30.55  2:19.93    3:08.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:41.35                 
                     
Viivi Nurmela  2004    44.25  1:34.32  2:25.87    3:17.74   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Noora Kekola  2004    45.59  1:37.67  2:30.24    3:21.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:20.00                 
                     
Veera Hautamäki  2005    46.96  1:40.20  2:34.78    3:29.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:32.70                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    47.77  1:41.98  2:37.45    3:32.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Enni Kinnunen  2005              DSQ  175m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:26.52                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003  10    38.82  1:22.41  2:07.09    2:51.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.13                 
                     
Emma Jormanainen  2003    40.35  1:25.77  2:11.25    2:57.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.21                 
                     
Jenny Grangärd  2003    41.21  1:27.15  2:13.87    2:58.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.25                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    41.42  1:27.84  2:15.22    3:01.50   
  Kokkolan Uimaseura  2:59.98                 
                     
Nea Nygård  2002    42.53  1:29.70  2:16.77    3:01.55   
  Kokkolan Uimaseura  3:15.25                 
                     
Ninni Eriksson  2003    45.60  1:35.11  2:25.37    3:16.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:07.16                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    44.96  1:36.42  2:27.58    3:17.27   
  Kokkolan Uimaseura  3:20.31                 
                     
Tinja Harju  2002    45.02  1:35.53  2:27.67    3:19.41   
  Kokkolan Uimaseura  3:14.94                 
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    41.80  1:30.01  2:20.00    3:10.68   
  Kokkolan Uimaseura  3:17.05                 
                     
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006            45.60   
  Ilmajoen Kisailijat  45.88                 
Ilari Hatunen  2006            45.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.85                 
Ivar Eklund  2006            49.11   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  50.11                 
Torsti Saarela  2006            49.55   
  Vieskan Uimarit  49.00                 
Rasmus Kekola  2006            51.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.24                 
Nicky Rajala  2007            53.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simon Ravals  2003  10            35.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.06                 
Emil Saha  2003            36.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.92                 
Tuukka Harju  2003            36.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.92                 
Ivar Nordman  2003            38.69   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  37.38                 
Miro Nurmela  2002            38.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.86                 
Elmo Arvo  2003            40.21   
  Kokkolan Uimaseura  42.53                 
Eeli Hanka  2003            40.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.58                 
Henri-Pekka Iivonen  2004            40.36   
  Kokkolan Uimaseura  42.61                 
Elias Hirvilammi  2004            44.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.73                 
10  Mikko Karjalainen  2004            46.09   
  Kokkolan Uimaseura  44.08                 
11  Matias Ylipelkonen  2003            50.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.29                 
12  Akseli Klutas  2004            54.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.68                 
Lassi Lahtinen  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  45.48                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kimmo Salomaa  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  33.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007            46.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.06                 
Riialiina Kiljala  2008            49.24   
  Vieskan Uimarit  49.66                 
Albertiina Kotkaniemi  2008            53.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.64                 
Sini Saari  2007            53.78   
  Vieskan Uimarit                   
Elsa Pelkonen  2007            55.03   
  Vieskan Uimarit  58.31                 
Malla Hämäläinen  2008              55.68   
  Vieskan Uimarit  59.95                 
Iida-Carita Niskanen  2008              57.52   
  Vieskan Uimarit  55.96                 
Nella Hämäläinen  2008              59.66   
  Vieskan Uimarit  1:01.09                 
Emilia Syrjä  2009              1:19.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Nana Murtomäki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.69                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Lakanen  2003  10            33.89   
  Kokkolan Uimaseura  34.47                 
Petra Kivi  2003            36.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.23                 
Ella Hulkki  2004            36.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.47                 
Veera Lahtinen  2002            36.81   
  Kokkolan Uimaseura  37.53                 
Emma Hämäläinen  2003            38.25   
  Vieskan Uimarit                   
Peppi Hölsö  2003            38.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.72                 
Maija Björkholm  2003            39.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.80                 
Siiri Tiilikka  2004            39.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.40                 
Hanna Virtanen  2002            40.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.99                 
10  Aino Jerohin  2003            41.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.96                 
11  Salla-Maaria Kauppinen  2002            42.36   
  Kokkolan Uimaseura  43.02                 
12  Maria Hautala  2003            42.65   
  Kurikan Ryhti  42.71                 
13  Jasmine Vikström  2002            42.83   
  Kokkolan Uimaseura  44.57                 
14  Anniina Haarala  2004            43.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.38                 
15  Laura Sofia Oksakari  2005            44.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.82                 
16  Aamu Kannosto  2005            45.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.17                 
17  Alina Kangas  2005            45.88   
  Kokkolan Uimaseura  47.91                 
18  Peppi Ojakippola  2006            46.71   
  Vieskan Uimarit  48.30                 
19  Elizaveta Salmela  2005            46.79   
  Vieskan Uimarit  46.38                 
20  Hanna Saarela  2003            50.25   
  Vieskan Uimarit  52.65                 
21  Ronya Rajala  2005            52.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Tilda Saarela  2006              58.84   
  Vieskan Uimarit                   
23  Ottiilia Sandkulla  2005              1:01.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Laiteenmäki  2001            34.29   
  Kurikan Ryhti  34.57                 
Milja Lahtinen  1999            35.82   
  Kokkolan Uimaseura  34.64                 
Olivia Viitala  2000            37.80   
  Kokkolan Uimaseura  35.05                 
Fanny Koivisto  2001            43.31   
  Kokkolan Uimaseura  43.46                 
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    43.87  1:32.06  2:20.08    3:06.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:30.94                 
                     
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002    34.32  1:11.54  1:49.37    2:26.31   
  Kokkolan Uimaseura  2:27.81                 
                     
Juho Porkkala  2001    36.49  1:15.36  1:54.85    2:33.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:29.74                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    37.44  1:16.60  1:56.67    2:36.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.69                 
                     
Frans Ekstrand  2002    42.17  1:28.66  2:15.88    3:01.67   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Mikael Nurmela  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hermanni Taimisto  2000  10    34.10  1:10.87  1:47.04    2:22.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.63                 
                     
Viktor Thodin  2000    23.16  1:08.35  1:46.14    2:22.87   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:30.53                 
                     
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004    40.64  1:23.34  2:06.42    2:48.30   
  Kokkolan Uimaseura  2:46.01                 
                     
Tessa Tattari  2004    43.21  1:28.24  2:14.01    2:58.40   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.61                 
                     
Vilma Rintala  2005    43.00  1:29.60  2:17.68    3:04.67   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.47                 
                     
Nea Sainio  2005    49.29  1:41.47  2:33.87    3:24.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inger Isaksen  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Lakanen  2003    37.92  1:18.17  1:58.86    2:37.79   
  Kokkolan Uimaseura  2:36.44                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    41.60  1:25.84  2:09.75    2:51.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    41.45  1:26.55  2:10.78    2:53.93   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Wilma Elenius  2002    41.33  1:26.48  2:12.83    2:56.54   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:54.78                 
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    43.53  1:28.79  2:16.03    2:59.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.95                 
                     
Annukka Jouppila  2003    44.24  1:30.52  2:17.15    3:01.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:03.85                 
                     
Anna Klutas  2002    46.84  1:37.75  2:30.70    3:21.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:36.79                 
                     
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Äkkinen  2000  10    33.50  1:10.32  1:48.80    2:27.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.73                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    38.41  1:19.59  2:01.61    2:42.45   
  Kurikan Ryhti  2:38.96                 
                     
Suvi Kannosto  1999    41.47  1:26.35  2:13.09    2:59.44   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 23, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss Iitat  2006            2:54.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.87                 
  Anni Turunen  2006      41.86        41.86   
  Ellen Williamsson  2006      48.47        1:30.33   
  Hannah Lamminmäki  2006      45.42        2:15.75   
  Joanna Högback  2007      38.68        2:54.43   
                     
Viesu Rolllot 06  2006            3:08.22   
  Vieskan Uimarit  3:12.66                 
  Peppi Ojakippola  2006      46.49        46.49   
  Riialiina Kiljala  2008      52.28        1:38.77   
  Saaga Kähkönen  2006      49.18        2:27.95   
  Noora-Maria Linna  2006      40.27        3:08.22   
                     
Seui Orange  2006            3:33.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:31.04                 
  Eeva Finnilä  2006      51.81        51.81   
  Albertiina Kotkaniemi  2008      59.12        1:50.93   
  Laura Koskela  2006      53.37        2:44.30   
  Nana Murtomäki  2008      49.01        3:33.31   
                     
Viesu Rollot 08  2007            3:37.90   
  Vieskan Uimarit  3:37.75                 
  Iida-Carita Niskanen  2008      57.20        57.20   
  Elsa Pelkonen  2007      1:00.95        1:58.15   
  Malla Hämäläinen  2008      52.31        2:50.46   
  Sini Saari  2007      47.44        3:37.90   
                     
 
Laji 23, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kus-Gss Tytsät  2004  10            2:24.35   
  Kokkolan Uimaseura  2:24.10                 
  Henna Känsäkangas  2004      36.43        36.43   
  Sofia Nurkkala  2004      39.89        1:16.32   
  Teea Jestoi  2005      36.21        1:52.53   
  Tessa Tattari  2004      31.82        2:24.35   
                     
Vus-Vss Naiset [2004]  2004            2:24.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.20                 
  Ella Hulkki  2004      36.09        36.09   
  Viivi Kylkisalo  2004      41.02        1:17.11   
  Ella Luoma  2004      36.14        1:53.25   
  Siiri Tiilikka  2004      31.57        2:24.82   
                     
Vus-Vss Naiset [2004] 2  2004            2:38.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.41                 
  Enni Kinnunen  2005      39.97        39.97   
  Aamu Knuuttila  2004      42.35        1:22.32   
  Inger Isaksen  2005      42.22        2:04.54   
  Anniina Haarala  2004      34.41        2:38.95   
                     
Vus-Vss Naiset [2004] 3  2005            2:45.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.93                 
  Nea Sainio  2005      43.05        43.05   
  Pihla Äkkinen  2005      44.39        1:27.44   
  Veera Hautamäki  2005      44.24        2:11.68   
  Laura Sofia Oksakari  2005      34.25        2:45.93   
                     
Kus-Gss Pimut  2005            2:49.39   
  Kokkolan Uimaseura  2:45.27                 
  Vilma Rintala  2005      40.45        40.45   
  Alina Kangas  2005      49.49        1:29.94   
  Tuulia Harju  2005      41.96        2:11.90   
  Oosa Paavola  2005      37.49        2:49.39   
                     
Seui Pink  2004            2:52.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:53.23                 
  Aamu Kannosto  2005      47.18        47.18   
  Elviira Kotkaniemi  2005      50.85        1:38.03   
  Noora Kekola  2004      41.54        2:19.57   
  Viivi Nurmela  2004      32.69        2:52.26   
                     
Vus-Vss Irmat  2005            3:06.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.06                 
  Emilia Ehnström  2005      52.39        52.39   
  Iina Hulkki  2006      50.49        1:42.88   
  Veera Välivainio  2005      44.74        2:27.62   
  Jenna Korpilahti  2005      39.23        3:06.85   
                     
 
Laji 24, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kus-Gss Kossit  2005              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  3:00.81                 
  Akseli Mikkola  2005                 
  Riku Määttälä  2005                 
  Luukas Salin  2005                 
  Samu Herronen  2007              DNS   
                     
 
Laji 24, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss Miehet [2003]  2003  10            2:13.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.39                 
  Emil Saha  2003      35.81        35.81   
  Elias Kalliokoski  2003      36.10        1:11.91   
  Simon Ravals  2003      31.62        1:43.53   
  Tuukka Harju  2003      29.57        2:13.10   
                     
Kus-Gss Jäbät  2003            2:36.12   
  Kokkolan Uimaseura  2:37.45                 
  Henri-Pekka Iivonen  2004      41.08        41.08   
  Elmo Arvo  2003      41.93        1:23.01   
  Teppo Jestoi  2003      36.31        1:59.32   
  Lassi Lahtinen  2004      36.80        2:36.12   
                     
Vus-Vss G  2004            2:42.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.37                 
  Adrian Kaslin  2005      43.58        43.58   
  Linus Vuollet  2004      47.15        1:30.73   
  Filip Jåfs  2004      37.24        2:07.97   
  Pietari Puutio  2004      34.48        2:42.45   
                     
Seui Miehet [2003]  2003            2:46.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:48.79                 
  Elias Hirvilammi  2004      45.09        45.09   
  Eeli Hanka  2003      44.55        1:29.64   
  Elmeri Aho  2004      38.76        2:08.40   
  Matias Ylipelkonen  2003      38.23        2:46.63   
                     
Seui Orange X  2004            3:34.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:20.21                 
  Totti Laukkala  2004      49.61